ঢাকা ১০:৪১ পূর্বাহ্ন, শনিবার, ১৩ জুলাই ২০২৪, ২৯ আষাঢ় ১৪৩১ বঙ্গাব্দ
সংবাদ শিরোনাম ::
ম্যানচেস্টার সহকারী হাইকমিশনার এর সাথে নর্থ বাংলা প্রেসক্লাবের সৌজন্যে সাক্ষাৎ যুক্তরাজ্যের নর্থ-বাংলা প্রেসক্লাবের সভাপতি ফখরুল হোসাইনের সাথে বিশ্বনাথ মডেল প্রেসক্লাবের মতবিনিময় নর্থ বাংলা প্রেসক্লাব নর্থ বাংলা প্রেসক্লাব ইউকের আত্মপ্রকাশ, সভাপতি ফখরুল হোসাইন সম্পাদক নুরুল আমিন ৪০ কেজি ওজনের হলি রামাদ্বান ফ্যামেলি ফুড প্যাক বিতরণ করল আননিয়ামাহ উইমেন্স এডুকেশন ট্রাস্ট ইউ কে যুক্তরাজ্যের উইলশ্যায়ার কাউন্টির ডেপুটি লেফট্যানান্ট হলেন বিশ্বনাথের মাকরাম আলী আফরুজ যুক্তরাজ্যের উইলশ্যায়ার কাউন্টির ডেপুটি লেফট্যানান্ট হলেন বিশ্বনাথের মাকরাম আলী আফরুজ en ıyı bahis siteleri’deki En Büyük Yalan Məhsulunuzu 2021 -ci ildə misli.az yukle ilə necə fərqləndirmək olar What’s Internet Hosting? Definition, Types, And Key Considerations 2023

Jak zostać deweloperem od zera? Inspiracje biznesowe

Zawsze warto ją negocjować – zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Wyniki naszych audytów bardzo często są wykorzystywane przez nabywców nieruchomości do “zbijania” w dół ceny. Informacje o usterkach technicznych mieszkania szterling pozostaje pod presją, nawet gdy pkb się odbija lub domu albo o wysokich szacunkowych kosztach remontu często sprawiają, że sprzedawca lub deweloper obniżają cenę. Warto przed kupnem mieszkania sprawdzić wysokość czynszu lub opłat przekształceniowych za użytkowanie wieczyste.

W końcu musisz wiedzieć, jak zarządzać inwestycjami budowlanymi, ocenić rentowność danej działki oraz mieć wiedzę związaną z inwestowaniem. Jeśli deweloper przy realizacji budowy nieruchomości mieszkalnej korzysta z kredytu z zabezpieczeniem hipotecznym, bank zostanie ujawniony w księdze wieczystej całego wybudowanego budynku jako wierzyciel hipoteczny. Zobacz, jak prowadzona jest w praktyce działalność deweloperska, jakie koszty ponosi w swojej działalności deweloper oraz jakie dokumenty powinny zostać dołączone do umowy. Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące deweloperów i wykonywanej przez nich działalności.

Najłatwiej jest oczywiście osobom, które działają już na rynku mieszkaniowym – pośrednikom nieruchomości czy flipperom. Jednak nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tym obszarze, wciąż możesz zdobyć potrzebną wiedzę i zacząć swoją przygodę z tym zawodem. Jeśli nie wiesz, czy deweloper, z którym chcesz podpisać umowę zakupu mieszkania, będzie rzetelnym partnerem, możesz sprawdzić jego wiarygodność. Sprawdź, czy jest on wpisany do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który powołany został już w 2002 roku jako związek pracodawców. Członkowie związku stworzyli Kodeks Dobrych Praktyk, czyli wzorzec właściwych relacji pomiędzy firmą deweloperską a jej klientami. Jeśli dany deweloper znajduje się na liście na stronie internetowej , możesz go uznać za rzetelnego.

 • Deweloper musi również opisać w prospekcie, jak inwestycje finansuje.
 • Dokładniej mówiąc, jest to Ustawy z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz. U. nr 232, poz. 1377).
 • Tutaj lokalizacja ma znaczenie najważniejsze, gdyż wpływa bezpośrednio na liczbę klientów, a tym samym potencjał powierzchni komercyjnej.
 • Zdradza ona tajniki branży, zarówno te pozytywne związane z oczekiwanym godziwym zyskiem, jak i te, które burzą wizję rentownego przedsięwzięcia.
 • Całość prac wykonywanych przy nieruchomościach zlecają na zewnątrz, czyli polegają na tzw.
 • W nowych przepisach ustawy deweloperskiej znalazł się zapis dotyczący kary za zerwanie umowy przez dewelopera.

Odpowiednio przygotowana dokumentacja pozwoli uniknąć niepotrzebnych ryzyk oraz doprowadzić inwestycję do końca z sukcesem. Przedsiębiorcą zajmującym się inwestowaniem w zakup gruntów pod budowę i sprzedaż nieruchomości może zostać każdy. Zarówno osoba prawna, jak i fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Szkolenia deweloperskie

Instytucja uprawniona do nadawania licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami oraz licencji Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN). Aby zostać deweloperem, będziesz także potrzebować silnych umiejętności analitycznych i badawczych, aby móc podejmować mądre decyzje inwestycyjne. Na koniec będziesz chciał pomyśleć o tym, jak zachować swój kodeks moralny podczas zarządzania projektami na dużą skalę i dużymi grupami profesjonalistów. Poniższe sekcje szczegółowo omawiają każdy z tych aspektów. Przede wszystkim trzeba mierzyć swoje siły na zamiary i realistycznie podchodzić do kwestii inwestycji w daną nieruchomość. Niezbędne jest również czytanie branżowych pism, rozmów z wieloletnimi ekspertami lub udział w warsztatach i szkoleniach.

 • Im mniej deweloper ma doświadczenia, tym teoretycznie przynajmniej, potrzebuje większego kapitału.
 • Zarabianie na budowie i sprzedaży lub wynajmie nieruchomości może być niezwykle zyskowne.
 • Osoba, która inwestuje kapitał powinna mieć świadomość, że istnieją ryzyka, które związane są z inwestycją deweloperską.
 • Na początku działalności w branży deweloperskiej, zazwyczaj nie mamy jeszcze zgromadzonych dostatecznie dużych środków własnych, dlatego najczęstszą formą finansowania jest kredyt.
 • Początkującemu deweloperowi łatwiej będzie zorganizować takie przedsięwzięcie, a także uzyskać finansowanie.

Nie będziesz osiągał spodziewanych zysków, jeśli będziesz uczył się na własnych błędach. Dodatkowo jeśli będziesz je popełniał to niskie marże oraz duża konkurencja na rynku dokończy dzieła zniszczenia Twojej firmy. Nie zapominaj o tym, że doświadczona kadra zarządzająca jest także atutem dla banku, który brany jest pod uwagę przy ocenie szans na powodzenie projektu. Inwestor ma możliwość modyfikacji ujętych w kosztorysie cen, co pozwala na ich dostosowanie do stawek obowiązujących w danym regionie. Wszystkie wprowadzone modyfikacje przeliczają się automatycznie, dzięki czemu na bieżąco można monitorować całościowe koszty budowy.

Młode startupy a nierzetelni kontrahenci. Wywiad z Sylwią Nowak, BIG InfoMonitor

Jeżeli chcesz wystartować z takim biznesem, musisz zarządzać finansami adekwatnie do okoliczności oraz zastanowić się dokładnie nad podejmowanymi działaniami. Nie można tutaj postępować w sposób pochopny, czy też dokonywać wyborów bez szczegółowej analizy sytuacji. To wcale nie oznacza, że działalność deweloperska nie wymaga specjalistycznych umiejętności i wszechstronnej wiedzy! Wręcz przeciwnie – tak naprawdę to zawód mocno interdyscyplinarny. Pomocne mogą okazać się także profesjonalne, dedykowane warsztaty dla deweloperów. W 2001 roku zacząłem przygodę z inwestycjami deweloperskimi a od 2012 roku zacząłem inwestować w nieruchomości generujące dochody pasywne.

Dzięki nim możliwe jest skuteczne zarządzanie projektami, a także optymalizacja wykorzystania zasobów i czasu. W celu wykorzystania narzędzi cyfrowych do zarządzania projektami, deweloperzy powinni skupić się na kilku kluczowych obszarach. Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.

Dokumentacja ARCHON+ zawiera projekt instalacji wod.-kan., C.O., gazowej, elektrycznej i odgromowej, do których wykonane zostały szczegółowe opisy, wszystkie niezbędne obliczenia oraz rysunki techniczne. Do każdego projektu domu oferujemy kosztorys budowlany, który jest nieocenionym wsparciem na każdym etapie realizacji inwestycji. Z kosztorysem można szybko przygotować wniosek kredytowy, ustalić właściwy harmonogram prac i sprawnie porównać oferty od różnych wykonawców, czy ceny materiałów budowlanych. Kosztorysy oferowane to projektów domów ARCHON+ bazują na aktualnych stawkach krajowych Sekocenbud, dzięki czemu zawierają rzeczywiste wyceny. Inwestor ma możliwość wprowadzania modyfikacji, a wszystkie zmiany przeliczają się na bieżąco, co pozwala na pełną kontrolę wydatków.

Zakup nieruchomości przez cudzoziemca

O wszelkich zmianach w projekcie deweloper musi poinformować nabywcę. W kreatorze CV LiveCareer w kilka minut stworzysz życiorys zawodowy, który przyciągnie uwagę rekruterów. Skorzystaj z oryginalnych wzorów CV, wskazówek ekspertów kariery i gotowych treści do wstawienia. Każdy szablon CV możesz dowolnie modyfikować i dopasować do swoich potrzeb. Na parterze salon z kuchnią i bezpośrednim wyjściem na taras, toaleta, pomieszczenie gospodarcze i garaż.

Budynek z mieszkaniami na wynajem

W projektach deweloperskich w grę wchodzą pokaźne nakłady pieniężne, ale za nimi idzie też duży zysk. Sprawdź, jak  skutecznie wejść w biznes deweloperski i jak minimalizować ryzyko prowadzonych inwestycji. Skorzystaj z naszej wiedzy, aby skutecznie przejść przez cały proces bez potknięć. Jak funkcjonuje rękojmia dewelopera za części wspólne budynku, np. Jak mają się do siebie odbiór mieszkania i przeniesienie własności?

Jednak aby na poważnie zajmować się deweloperką, trzeba mieć nie tylko duże zasoby kapitału, ale też wykazywać się wiedzą z zakresu prawa budowlanego, marketingu nieruchomości, badań rynku czy kalkulacji inwestycji. Na koniec kilka słów o rynku kryptowalutowym trzeba znaleźć odpowiednie projekty deweloperskie i rozpocząć ich realizację. Ważne jest, aby dobrze przeanalizować każdy projekt pod kątem potencjału inwestycyjnego oraz możliwości sprzedaży gotowej nieruchomości.

Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców chcących prowadzić firmy deweloperskie. Działalność gospodarcza potwierdzona wpisem do CEIDG jako podstawa do prowadzenia działalności deweloperskiej jest niedopuszczalna! To najważniejsza rzecz jaką warto sobie wbić do głowy zanim w ogóle zaczniesz myśleć o inwestowaniu w tej branży.

Odstąpienie nie będzie możliwe, jeśli nabywca nie spełnił świadczenia pieniężnego z powodu działania siły wyższej. Nie jest to też jedyna 5 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zacząłem handlować sytuacja, gdy deweloper zyskuje prawo odstąpienia od podpisanej z nabywcą umowy. Wartość kary umownej jest zależna od okresu opóźnienia.

Dlaczego tak trudne jest zostanie deweloperem bez kapitału? Załóżmy, że na inwestycję za 20 milionów złotych deweloper przetacza mały kapitał 110 tysięcy złotych, gdyż w ustawie deweloperskiej nie ma nic zakazującego takich praktyk. Deweloper w prospekcie informacyjnym musi inwestycję dokładnie opisać wraz z konkretnymi datami oddania danych etapów budowy. Deweloper musi również opisać w prospekcie, jak inwestycje finansuje. Dlatego właśnie podejmowanie się inwestycji deweloperskiej bez kapitału jest tak bardzo ryzykowne. Podstawową zaletą projektów z tej kategorii jest możliwość bardziej efektywnego zagospodarowania terenów przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne.

Od kilku lat efektywnie działają na rynku nieruchomości. Zaczynali od handlu mieszkaniami, a obecnie realizują projekty deweloperskie. Prowadzą także szkolenia online i  warsztaty stacjonarne dla początkujących deweloperów. Książka jest napisana jak instrukcja obsługi inwestycji deweloperskiej. Krótko, treściwie i tylko na temat, zarówno od strony formalnej jak i od strony życiowej, co jest jej największą wartością.

ট্যাগস
আপলোডকারীর তথ্য

ম্যানচেস্টার সহকারী হাইকমিশনার এর সাথে নর্থ বাংলা প্রেসক্লাবের সৌজন্যে সাক্ষাৎ

Jak zostać deweloperem od zera? Inspiracje biznesowe

আপডেট সময় ০৩:৩০:০৪ অপরাহ্ন, বৃহস্পতিবার, ১২ মে ২০২২

Zawsze warto ją negocjować – zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Wyniki naszych audytów bardzo często są wykorzystywane przez nabywców nieruchomości do “zbijania” w dół ceny. Informacje o usterkach technicznych mieszkania szterling pozostaje pod presją, nawet gdy pkb się odbija lub domu albo o wysokich szacunkowych kosztach remontu często sprawiają, że sprzedawca lub deweloper obniżają cenę. Warto przed kupnem mieszkania sprawdzić wysokość czynszu lub opłat przekształceniowych za użytkowanie wieczyste.

W końcu musisz wiedzieć, jak zarządzać inwestycjami budowlanymi, ocenić rentowność danej działki oraz mieć wiedzę związaną z inwestowaniem. Jeśli deweloper przy realizacji budowy nieruchomości mieszkalnej korzysta z kredytu z zabezpieczeniem hipotecznym, bank zostanie ujawniony w księdze wieczystej całego wybudowanego budynku jako wierzyciel hipoteczny. Zobacz, jak prowadzona jest w praktyce działalność deweloperska, jakie koszty ponosi w swojej działalności deweloper oraz jakie dokumenty powinny zostać dołączone do umowy. Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące deweloperów i wykonywanej przez nich działalności.

Najłatwiej jest oczywiście osobom, które działają już na rynku mieszkaniowym – pośrednikom nieruchomości czy flipperom. Jednak nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tym obszarze, wciąż możesz zdobyć potrzebną wiedzę i zacząć swoją przygodę z tym zawodem. Jeśli nie wiesz, czy deweloper, z którym chcesz podpisać umowę zakupu mieszkania, będzie rzetelnym partnerem, możesz sprawdzić jego wiarygodność. Sprawdź, czy jest on wpisany do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który powołany został już w 2002 roku jako związek pracodawców. Członkowie związku stworzyli Kodeks Dobrych Praktyk, czyli wzorzec właściwych relacji pomiędzy firmą deweloperską a jej klientami. Jeśli dany deweloper znajduje się na liście na stronie internetowej , możesz go uznać za rzetelnego.

 • Deweloper musi również opisać w prospekcie, jak inwestycje finansuje.
 • Dokładniej mówiąc, jest to Ustawy z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz. U. nr 232, poz. 1377).
 • Tutaj lokalizacja ma znaczenie najważniejsze, gdyż wpływa bezpośrednio na liczbę klientów, a tym samym potencjał powierzchni komercyjnej.
 • Zdradza ona tajniki branży, zarówno te pozytywne związane z oczekiwanym godziwym zyskiem, jak i te, które burzą wizję rentownego przedsięwzięcia.
 • Całość prac wykonywanych przy nieruchomościach zlecają na zewnątrz, czyli polegają na tzw.
 • W nowych przepisach ustawy deweloperskiej znalazł się zapis dotyczący kary za zerwanie umowy przez dewelopera.

Odpowiednio przygotowana dokumentacja pozwoli uniknąć niepotrzebnych ryzyk oraz doprowadzić inwestycję do końca z sukcesem. Przedsiębiorcą zajmującym się inwestowaniem w zakup gruntów pod budowę i sprzedaż nieruchomości może zostać każdy. Zarówno osoba prawna, jak i fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Szkolenia deweloperskie

Instytucja uprawniona do nadawania licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami oraz licencji Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości jest Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN). Aby zostać deweloperem, będziesz także potrzebować silnych umiejętności analitycznych i badawczych, aby móc podejmować mądre decyzje inwestycyjne. Na koniec będziesz chciał pomyśleć o tym, jak zachować swój kodeks moralny podczas zarządzania projektami na dużą skalę i dużymi grupami profesjonalistów. Poniższe sekcje szczegółowo omawiają każdy z tych aspektów. Przede wszystkim trzeba mierzyć swoje siły na zamiary i realistycznie podchodzić do kwestii inwestycji w daną nieruchomość. Niezbędne jest również czytanie branżowych pism, rozmów z wieloletnimi ekspertami lub udział w warsztatach i szkoleniach.

 • Im mniej deweloper ma doświadczenia, tym teoretycznie przynajmniej, potrzebuje większego kapitału.
 • Zarabianie na budowie i sprzedaży lub wynajmie nieruchomości może być niezwykle zyskowne.
 • Osoba, która inwestuje kapitał powinna mieć świadomość, że istnieją ryzyka, które związane są z inwestycją deweloperską.
 • Na początku działalności w branży deweloperskiej, zazwyczaj nie mamy jeszcze zgromadzonych dostatecznie dużych środków własnych, dlatego najczęstszą formą finansowania jest kredyt.
 • Początkującemu deweloperowi łatwiej będzie zorganizować takie przedsięwzięcie, a także uzyskać finansowanie.

Nie będziesz osiągał spodziewanych zysków, jeśli będziesz uczył się na własnych błędach. Dodatkowo jeśli będziesz je popełniał to niskie marże oraz duża konkurencja na rynku dokończy dzieła zniszczenia Twojej firmy. Nie zapominaj o tym, że doświadczona kadra zarządzająca jest także atutem dla banku, który brany jest pod uwagę przy ocenie szans na powodzenie projektu. Inwestor ma możliwość modyfikacji ujętych w kosztorysie cen, co pozwala na ich dostosowanie do stawek obowiązujących w danym regionie. Wszystkie wprowadzone modyfikacje przeliczają się automatycznie, dzięki czemu na bieżąco można monitorować całościowe koszty budowy.

Młode startupy a nierzetelni kontrahenci. Wywiad z Sylwią Nowak, BIG InfoMonitor

Jeżeli chcesz wystartować z takim biznesem, musisz zarządzać finansami adekwatnie do okoliczności oraz zastanowić się dokładnie nad podejmowanymi działaniami. Nie można tutaj postępować w sposób pochopny, czy też dokonywać wyborów bez szczegółowej analizy sytuacji. To wcale nie oznacza, że działalność deweloperska nie wymaga specjalistycznych umiejętności i wszechstronnej wiedzy! Wręcz przeciwnie – tak naprawdę to zawód mocno interdyscyplinarny. Pomocne mogą okazać się także profesjonalne, dedykowane warsztaty dla deweloperów. W 2001 roku zacząłem przygodę z inwestycjami deweloperskimi a od 2012 roku zacząłem inwestować w nieruchomości generujące dochody pasywne.

Dzięki nim możliwe jest skuteczne zarządzanie projektami, a także optymalizacja wykorzystania zasobów i czasu. W celu wykorzystania narzędzi cyfrowych do zarządzania projektami, deweloperzy powinni skupić się na kilku kluczowych obszarach. Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.

Dokumentacja ARCHON+ zawiera projekt instalacji wod.-kan., C.O., gazowej, elektrycznej i odgromowej, do których wykonane zostały szczegółowe opisy, wszystkie niezbędne obliczenia oraz rysunki techniczne. Do każdego projektu domu oferujemy kosztorys budowlany, który jest nieocenionym wsparciem na każdym etapie realizacji inwestycji. Z kosztorysem można szybko przygotować wniosek kredytowy, ustalić właściwy harmonogram prac i sprawnie porównać oferty od różnych wykonawców, czy ceny materiałów budowlanych. Kosztorysy oferowane to projektów domów ARCHON+ bazują na aktualnych stawkach krajowych Sekocenbud, dzięki czemu zawierają rzeczywiste wyceny. Inwestor ma możliwość wprowadzania modyfikacji, a wszystkie zmiany przeliczają się na bieżąco, co pozwala na pełną kontrolę wydatków.

Zakup nieruchomości przez cudzoziemca

O wszelkich zmianach w projekcie deweloper musi poinformować nabywcę. W kreatorze CV LiveCareer w kilka minut stworzysz życiorys zawodowy, który przyciągnie uwagę rekruterów. Skorzystaj z oryginalnych wzorów CV, wskazówek ekspertów kariery i gotowych treści do wstawienia. Każdy szablon CV możesz dowolnie modyfikować i dopasować do swoich potrzeb. Na parterze salon z kuchnią i bezpośrednim wyjściem na taras, toaleta, pomieszczenie gospodarcze i garaż.

Budynek z mieszkaniami na wynajem

W projektach deweloperskich w grę wchodzą pokaźne nakłady pieniężne, ale za nimi idzie też duży zysk. Sprawdź, jak  skutecznie wejść w biznes deweloperski i jak minimalizować ryzyko prowadzonych inwestycji. Skorzystaj z naszej wiedzy, aby skutecznie przejść przez cały proces bez potknięć. Jak funkcjonuje rękojmia dewelopera za części wspólne budynku, np. Jak mają się do siebie odbiór mieszkania i przeniesienie własności?

Jednak aby na poważnie zajmować się deweloperką, trzeba mieć nie tylko duże zasoby kapitału, ale też wykazywać się wiedzą z zakresu prawa budowlanego, marketingu nieruchomości, badań rynku czy kalkulacji inwestycji. Na koniec kilka słów o rynku kryptowalutowym trzeba znaleźć odpowiednie projekty deweloperskie i rozpocząć ich realizację. Ważne jest, aby dobrze przeanalizować każdy projekt pod kątem potencjału inwestycyjnego oraz możliwości sprzedaży gotowej nieruchomości.

Prowadzę szkolenia dla przedsiębiorców chcących prowadzić firmy deweloperskie. Działalność gospodarcza potwierdzona wpisem do CEIDG jako podstawa do prowadzenia działalności deweloperskiej jest niedopuszczalna! To najważniejsza rzecz jaką warto sobie wbić do głowy zanim w ogóle zaczniesz myśleć o inwestowaniu w tej branży.

Odstąpienie nie będzie możliwe, jeśli nabywca nie spełnił świadczenia pieniężnego z powodu działania siły wyższej. Nie jest to też jedyna 5 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zacząłem handlować sytuacja, gdy deweloper zyskuje prawo odstąpienia od podpisanej z nabywcą umowy. Wartość kary umownej jest zależna od okresu opóźnienia.

Dlaczego tak trudne jest zostanie deweloperem bez kapitału? Załóżmy, że na inwestycję za 20 milionów złotych deweloper przetacza mały kapitał 110 tysięcy złotych, gdyż w ustawie deweloperskiej nie ma nic zakazującego takich praktyk. Deweloper w prospekcie informacyjnym musi inwestycję dokładnie opisać wraz z konkretnymi datami oddania danych etapów budowy. Deweloper musi również opisać w prospekcie, jak inwestycje finansuje. Dlatego właśnie podejmowanie się inwestycji deweloperskiej bez kapitału jest tak bardzo ryzykowne. Podstawową zaletą projektów z tej kategorii jest możliwość bardziej efektywnego zagospodarowania terenów przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne.

Od kilku lat efektywnie działają na rynku nieruchomości. Zaczynali od handlu mieszkaniami, a obecnie realizują projekty deweloperskie. Prowadzą także szkolenia online i  warsztaty stacjonarne dla początkujących deweloperów. Książka jest napisana jak instrukcja obsługi inwestycji deweloperskiej. Krótko, treściwie i tylko na temat, zarówno od strony formalnej jak i od strony życiowej, co jest jej największą wartością.